(15.09.2019)„Spacer międzypokoleniowy z Gruffalo” – wydarzenie kulturalne dla dzieci w Lublinie!

Gdzie i kiedy? 15 września, godz. 16.00-17.30, Ogród Saski, Lublin, wstęp bezpłatny.

Dla kogo? Dzieci w wieku 3 lata+

Co będzie się działo? Do Lublina przyjedzie prawdziwy bohater książki – tytułowy Gruffalo, który wspólnie z dziećmi będzie bawił się i spacerował po Ogrodzie Saskim. Na najmłodszych czekają przeróżne gry i zabawy związane z tematyką książki. Będą też prace plastyczne, wspólne czytanie i inscenizacja książki.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Patronem medialnym „Spaceru międzypokoleniowego z Gruffalo” jest Radio Lublin oraz TVP3 Lublin.

O książce:
Mała Myszka idzie przez pełen niebezpieczeństw las. By przestraszyć drapieżników: Lisa Sowę i Węża wymyśla historyjkę o nieistniejącym potworze Gruffalo. Wtedy, niespodziewanie zjawia się prawdziwy Gruffalo…

„Gruffalo” to światowy bestseller, który urósł już do rangi klasyki literatury dziecięcej. Książka została przetłumaczona na 76 języków i sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Zdobyła olbrzymią liczbę nagród, a nakręcony na jej podstawie film dostał nominację do Oscara i do nagrody BAFTA. Krótka, rymowana opowieść o sprytnej myszce, która przechytrzyła większych i silniejszych od siebie jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie. W polskim wydaniu ukazuje się ponownie w genialnym tłumaczeniu Michała Rusinka.

„Gruffalo” Julia Donaldson, ilustracje Axel Scheffler, przełożył Michał Rusinek, Wydawnictwo Tekturka, premiera 06.09.2019r.

Instagram