Rezerwacje przyjmujemy od 15 maja br. pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

!!UWAGA!! W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

 

UWAGA! Informujemy, że podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych Festiwalu. (Dowiedz się więcej >>)

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed zapisaniem się na wydarzenie (Dowiedz się więcej >>)

Autor Ilustrator
Ilustrator

Jeśli uważacie, że w Waszej szkole czasem zdarzają się rzeczy niezwykłe, przeczytajcie przygody Antka i jego przyjaciół! Tam zdarzyć się może dosłownie wszystko.
Podczas spotkania mamy zamiar zapytać autora skąd czerpał inspiracje; czyżby bywał w szkole niezbyt grzecznym chłopcem?

Wiek: 7-10

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (I p.)

Jak się zapisać? >>

To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy wyłącznie od fantazji twórcy czy twórczyni. Taro Miura potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczne światy zwierząt, ludzi i przedmiotów i od wielu lat inspiruje do tej sztuki również dzieci.

Podczas zajęć dzieci wybiorą papier w ulubionych kolorach, przygotują różne figury geometryczne i wyczarują z nich wspaniałe kolaże. Zabawa będzie oparta na niespodziance: dzieci nie będą na początku wiedziały, jaka postać czy rzecz zostanie stworzona podczas zajęć.

Zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą, dzieci w wieku od 5 lat w towarzystwie dorosłych, które będą polegały na tworzeniu kolorowych kolaży.

Taro Miura do Polski przyjedzie w połowie czerwca na zaproszenie Festiwalu Literatury dla Dzieci, Muzeum Manggha i wydawnictwa Tako.

Wiek: 5-8

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo Tako

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Sala konferencyjna

Jak się zapisać? >>

W każdym małym dziecku drzemie wielki odkrywca. Dociekliwy młody naukowiec poznaje świat wszystkimi zmysłami. Doskonale wie o tym Marianna Oklejak, ilustratorka znanej i uwielbianej przez przedszkolaków serii książek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej.

To właśnie magiczne ilustracje pochodzące z dziecięcej literatury zainspirowały artystkę do stworzenia wyjątkowych warsztatów plastycznych, podczas których mali odkrywcy poznają fascynujący świat barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Maluchy wcielą się w rolę naukowców i zbadają, skąd się biorą kolory, co oznaczają i z czego można je stworzyć.

Nieodłącznymi rekwizytami tej barwnej przygody będą ekofarby i... niepozorne rośliny. Jakie? To niespodzianka! Dowiecie się podczas warsztatów.

Wiek: 2-5

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo EGMONT

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (I p.)

Jak się zapisać? >>

Szczegóły Festiwalu
Instagram