Rezerwacje przyjmujemy od 26 czerwca br. pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

!!UWAGA!! W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

 

UWAGA! Informujemy, że podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych Festiwalu. (Dowiedz się więcej >>)

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed zapisaniem się na wydarzenie (Dowiedz się więcej >>)

Otwarcie Festiwalu w Sopocie!

Baloniku nasz malutki, rośnij duży okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach...

Ha! A gdyby to nie był balon, ale kadr z komiksu? Jak duże może być komiksowe okno, a jak wielka chmurka, żeby nie pękła, a może nie odleciała?

Złap z nami chmurkę i przypudruj nos bohaterowi komiksu. Wraz z Tomaszem Samojlikiem, autorem książek o Żubrze Pompiku, Ryjówce, Wilku, Nornicy i Pikotku sprawdzimy czy zoom działa poza urządzeniami elektronicznymi.
Bądźcie z nami przy tym niecodziennym eksperymencie! Wspólnie stworzymy dzieło, które będzie cieszyć oko trójmiejskiej publiczności i witać sopockich kuracjuszy!

WIEK: bez limitu wieku

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Miejsce: Sopot Centrum, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

WYDARZENIE SPECJALNE
dla fanów Agaty Widzowskiej i serii „Psierociniec”,
dla miłośników psów małych i dużych,
dla tych, którzy mają czworonożnego przyjaciela
i dla tych, którzy o takim marzą!

Co będziemy robić? Dużo nie zdradzimy ale podpowiemy:

Każdy niuchacz dobrze wie, po co psom są nosy psie: by bez mapy i latarki znaleźć skarb …

Jaki to skarb znajdziemy? Zobaczycie sami! Pomoże nam w tym autorka serii książek „Psierociniec” - Agata Widzowska

Ona wie o psach bardzo wiele. W książkach opisuje nie tylko przygody gromadki przesympatycznych psów (i kotów), ale też problemy i wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć. Na szczęście zawsze wszystko dobrze się kończy!

Z okazji Inauguracji Festiwalu, każdy uczestnik otrzyma prezent!

Wiek: 4–10

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo Wilga

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Sylvia Bishop całe dzieciństwo spędziła na czytaniu książek, wymyślaniu historyjek i udawaniu. Później usilnie próbowała wpasować się w rytm „normalnego świata”. Na szczęście na uniwersytecie odkryła zajęcia z improwizacji komediowej, co pozwoliło jej spędzać minimum 30% życia na wymyślaniu historyjek.

Teraz swoje historyjki przelewa na papier. Tak w zasadzie spisuje tylko te złe historyjki, bo te dobre piszą się same, zupełnie bez ostrzeżenia i zwykle akurat w tym momencie, kiedy chciałaby pójść spać.

Do tej pory w Polsce ukazały się jej cztery książki. Trzy z nich wydało Wydawnictwo Zielona Sowa: „Słoń Eriki”, „Panna Jones i Książkowe Emporium” oraz „Tajemnica nocnego pociągu”. Natomiast „Morze opowieści” ukazało się nakładem Wydawnictwa Wilga.

Czy jesteście ciekawi:
- dlaczego słoń Eriki jest niebieski?
- czy panna Jones ma jakieś imię?
- co to jest Książkowe Emporium i czym dokładnie zajmują się fałszerze książek?
- jaką tajemnicę kryje nocny pociąg?
- czy w morzu opowieści dziadka Ani można utonąć?

Na te i inne pytania odpowie nam brytyjska pisarka słynąca z ogromnej wyobraźni – Sylvia Bishop.

Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

UWAGA! NA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA CZEKAJĄ UPOMINKI!

WIEK: 6–12. Zapraszamy także ODWAŻNYCH rodziców!

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, Wydawnictwo Wilga oraz Wydawnictwo Zielona Sowa

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Wybierzcie się z nami w głąb Puszczy Białowieskiej! Przygoda nie zna granic, a dziś w nadmorskim kurorcie spotkacie prawdziwego Żubra. Poznajcie dzikie zwierzęta i zjawiska przyrodnicze. Nikt nie opowie o tym lepiej niż Tomasz Samojlik!

Czy naukowcem jest się od urodzenia? Czy talent dziedziczy się w genach? Na wasze trudne (jak i proste) pytania związane ze swoją pracą, pasją i oczywiście przyrodą opowie nasz Szanowny Gość. Tak więc wraz z tatą Pomrukiem, mamą Poradą i małą Polinką przywitajcie Pompika w Sopocie. Zapraszamy wszystkich małych, średnich, jak i dorosłych tropicieli przygód i miłośników przyrody. Warsztaty plastyczne połączone ze spotkaniem literackim.

WIEK: 2–8

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Prawdziwe wydarzenie!
Żelazny kruk, to jedna z najbardziej wciągających powieści fantasy dla młodzieży. Łączy w sobie wszystko to, co najlepsze – bohatera, z którym łatwo nawiązać nić przyjaźni, postaci „z krwi i kości”, znakomicie wykreowany fantastyczny świat, emocjonujące przygody, sceny walki i mnóstwo emocji.

W natłoku fantastycznych publikacji skierowanych do młodzieży bardzo ciężko wychwycić pozycję, która z jednej strony cechuje się oryginalnością, z drugiej natomiast potrafi wciągnąć także i starszego czytelnika. „Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego spełnia te wymagania w pełni, idealnie łącząc w sobie elementy, które gwarantują nam niezapomnianą przygodę.

Wiek: 10+

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Miejsce: Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14

Jak się zapisać? >>

Czytanie i Rugby? Jasne! Męskie czytanie to cykl, który udowadnia, że sport i książki grają w jednej drużynie. Tym razem czytają z nami zawodnicy klubu sportowego Rugby Ogniwo Sopot.

Historia sopockiego rugby sięga 1963r. Pierwszy mecz w I lidze, jak i pierwsze zwycięstwo drużyny sięga 1967 roku. Rugby jest grą kojarzoną z Sopotem. Ogniwo to drużyna, z której mieszkańcy są dumni, a sam stadion w ostatnich latach przeszedł modernizację. Drużyna była tematem wystawy w Muzeum Sopotu "Najmocniejsze Ogniwo. Historia Sopockiego rugby". W latach 1987-2003 rok po roku Ogniwo zdobywało Mistrzostwa i Puchary Polski.

W czerwcu 2019 roku sopocki klub walczył 10. tytuł mistrza Polski.

Świętujmy razem! Zapraszamy Was na stadion zwycięzców, schłodzimy się na murawie i poznamy samych mistrzów. Zobaczymy jak ten sport łączy mieszkańców, jak i pokolenia.

Wiek: 3+

Miejsce: Miejski Klub Sportowy Ogniwo, Jana z Kolna 18

Jak się zapisać? >>

Szczegóły Festiwalu
Instagram