(15.06.2019) „Męskie Czytanie” na fali!

„Męskie Czytanie” jest na fali! Kapitan zaprasza dzieci w rejs po literaturze

Już w najbliższą sobotę (15 czerwca) o godz. 18:00 w spektakularnych murach wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie Hydropolis wyruszymy w prawdziwą literacką podróż, u steru której stanie gość specjalny – kapitan Janusz Zbierajewski.

To spotkanie odbywające się podczas Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w ramach cyklu „Męskie Czytanie”, podczas którego znani i godni podziwu panowie czytają dzieciom bajki.

Zdjęcie pochodzi z
http://www.zobaczycmorze.pl

Kapitan Janusz Zbierajewski patent kapitański zdobył w 1975 roku. Od pół wieku pływa po morzach i oceanach. Jest jedną z najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych postaci w polskim środowisku żeglarskim. To wielki żeglarz, ale także uznany nauczyciel i publicysta. Prowadzi rejsy w projekcie „Zobaczyć morze” – na Zawiszy Czarnym, połowę załogi stanowią wówczas osoby niewidome lub słabo widzące.

„Męskie Czytanie” z kapitanem odbędzie się w niebanalnej lokalizacji. Wrocławskie Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Hydropolis, partner Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, wspiera cały cykl „Męskiego Czytania” w 10. miastach w Polsce!

Uwaga! Wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli za darmo wziąć udział w specjalnym zwiedzaniu Hydropolis!

Instagram