(1.06.2019) Międzypokoleniowy Dzień Dziecka dla miłośników książek w Radiowej Trójce

Ostry dyżur literacki, tworzenie przepisu na smakołyk dla mola książkowego, marynowanie opowieści w słoikach, spotkania z autorami i ilustratorami książek dla dzieci, a także fragmenty najlepszych historii dla najmłodszych czytane przez dziennikarzy Trójki – takie i wiele innych atrakcji czekają w sobotę 1 czerwca w ogródku przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 oraz na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Zaproszenia na – zorganizowany z okazji Dnia Dziecka – Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i dziatki” można zdobyć słuchając radia.

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci, rodziców oraz babć i dziadków, a rozpocznie się o godz. 11.00 i potrawa do 16.00. W tym czasie ogródek radiowej Trójki zamieni się w tajemniczy ogród, w którym będzie można spotkać bohaterów ulubionych opowieści oraz twórców literatury dziecięcej. W programie: czytanie fragmentów książek dla dzieci przez dziennikarzy Trójki, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji. W ogrodzie Trójki będzie można spotkać również lekarzy Ostrego Dyżuru Literackiego, którzy będą diagnozować… nietolerancje czytelnicze i przepisywać recepty na książki. – Zamarynujemy także opowiadania w słoikach, a może nawet spotkamy największych smakoszy opowieści – prawdziwe mole książkowe – dodaje Agnieszka Karp-Szymańska z Fundacji Czas Dzieci, która jest pomysłodawcą Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i dziatki”.

Ponadto będzie można obejrzeć pokaz ogromnych baniek mydlanych i pomalować buzie oraz wziąć udział w warsztatach sklejania szybowców pt. „Od Smyka do lotnika”. Będzie też loteria z książkowymi nagrodami pt. „Zagadkowe losy”, którą przygotuje Katarzyna Stoparczyk i jej mali współpracownicy – dzieci współtworzące audycję „Zagadkowa niedziela”.

Szczegółowy program imprezy:

  • 11.00-12.00 – Spotkanie z Agatą Widzowską, autorką serii „Psierociniec”;
  • 11.00-15.00 – Międzypokoleniowe warsztaty „Świerszczyka” z udziałem Małgorzaty Węgrzeckiej, Małgorzaty Strzałkowskiej i Marcina Bruchnalskiego;
  • 11.00-16.00 – Ostry Dyżur Literacki;
  • 12.00-13.00 – Warsztaty Młodych Przyrodników;
  • 13.00-15.00 – Warsztaty artystyczne z autorami „Podróżników” – Zosią Frankowską i Jackiem Ambrożewskim;
  • 13.00-16.00 – Z wizytą u moli książkowych;
  • 14.00-15.00 – Spotkanie z Sebastianem Grzywaczem i Rollkiem, czyli psem przewodnikiem – bohaterami książki Barbary Gawryluk „Pies na medal”. Spotkanie poprowadzi Anna Bukowska;
  • 14.00-16.00 – Spotkanie i warsztat z Agatą Loth-Ignaciuk i Rozalią Bisek-Szladowską – autorkami książki „Wszyscy lubią naleśniki”.

Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć słuchając radiowej Trójki.

Instagram