Sobota
 • 15 czerwca 2019 10:30 - 11:30
  Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

  Jeśli uważacie, że w Waszej szkole czasem zdarzają się rzeczy niezwykłe, przeczytajcie przygody Antka i jego przyjaciół! Tam zdarzyć się może dosłownie wszystko.
  Podczas spotkania mamy zamiar zapytać autora skąd czerpał inspiracje; czyżby bywał w szkole niezbyt grzecznym chłopcem?

  Wiek: 7-10

  Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (I p.)

  Jak się zapisać? >>

 • 15 czerwca 2019 12:00 - 13:00
  Co możemy stworzyć, wycinając papier? - warsztaty z Taro Miura

  To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy wyłącznie od fantazji twórcy czy twórczyni. Taro Miura potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczne światy zwierząt, ludzi i przedmiotów i od wielu lat inspiruje do tej sztuki również dzieci.

  Podczas zajęć dzieci wybiorą papier w ulubionych kolorach, przygotują różne figury geometryczne i wyczarują z nich wspaniałe kolaże. Zabawa będzie oparta na niespodziance: dzieci nie będą na początku wiedziały, jaka postać czy rzecz zostanie stworzona podczas zajęć.

  Zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą, dzieci w wieku od 5 lat w towarzystwie dorosłych, które będą polegały na tworzeniu kolorowych kolaży.

  Taro Miura do Polski przyjedzie w połowie czerwca na zaproszenie Festiwalu Literatury dla Dzieci, Muzeum Manggha i wydawnictwa Tako.

  Wiek: 5-8

  Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo Tako

  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Sala konferencyjna

  Jak się zapisać? >>

 • 15 czerwca 2019 13:15 - 15:00
  Odkrywamy świat kolorów z Marianną Oklejak

  W każdym małym dziecku drzemie wielki odkrywca. Dociekliwy młody naukowiec poznaje świat wszystkimi zmysłami. Doskonale wie o tym Marianna Oklejak, ilustratorka znanej i uwielbianej przez przedszkolaków serii książek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej.

  To właśnie magiczne ilustracje pochodzące z dziecięcej literatury zainspirowały artystkę do stworzenia wyjątkowych warsztatów plastycznych, podczas których mali odkrywcy poznają fascynujący świat barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Maluchy wcielą się w rolę naukowców i zbadają, skąd się biorą kolory, co oznaczają i z czego można je stworzyć.

  Nieodłącznymi rekwizytami tej barwnej przygody będą ekofarby i... niepozorne rośliny. Jakie? To niespodzianka! Dowiecie się podczas warsztatów.

  Wiek: 2-5

  Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo EGMONT

  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (I p.)

  Jak się zapisać? >>

Instagram