Centrum Sztuki Mościce

Centrum Sztuki Mościce nie jest instytucją o jednej specjalności. Nie ogranicza się w swojej działalności. Centrum daje udostępnia to wszystko co we współczesnej kulturze jest wartościowe i ciekawe. Prezentuje sztuki wizualne, performatywne, literaturę, film, taniec współczesny. Animuje lokalne środowisko i organizuje imprezy ogólnopolskie. Codziennie ma propozycje dla osób ciekawych świata i szukających w kulturze miejsca dla siebie.

Chętnie odwiedzają Centrum i dorośli, i dzieci. Literatura w programie instytucji odgrywa ważną rolę. Organizuje m.in. duży ogólnopolski konkurs p.n. „Małopolska Nagroda Poetycka Źródło”, któremu patronuje znany krakowski poeta Józef Baran. Dzieci poznają świat emocji i relacji społecznych przez spektakle teatralne, film, taniec, warsztaty i interaktywne wystawy.

Wydaje płyty i książki, które zdobywają nagrody na konkursach edytorskich, jak album „Nienasycenie spojrzenia” poświęcony fotografii tańca współczesnego. Taniec jest ważnym kierunkiem działania Centrum – tu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta, w którym zawsze są propozycje dla dzieci.

Centrum Sztuki Mościce odwiedzimy w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Małopolsce

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
  • Miasto
  • Kategoria
  • Adres
    ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów  
  • Telefon
    14 633 46 04
Instagram