Restauracja Wierzynek

Restauracja Wierzynek to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa, w którym w pełnej harmonii spotykają się 650-letnia tradycja ucztowania i nowoczesne podejście do sztuki kulinarnej!

Historia restauracji sięga 1364 roku, kiedy to z inicjatywy naszego patrona Mikołaja Wierzynka odbyła się największa uczta w historii Polski. Tradycję celebrowania jedzenia i królewskiej obsługi kultywujemy do dziś, zapraszając gości w zabytkowe progi kamienicy Morsztynowskiej i Pinocińskiej i zachęcając do wyruszenia w zmysłową podróż kulinarną.

Kuchnia Wierzynka oferuje połączenie królewskiej sztuki ucztowania z najwyższą jakością produktów organicznych z lokalnych gospodarstw. Nasi szefowie kuchni każdego dnia dokładają więc największych starań, by stoły wypełnione aromatycznymi mięsiwami, świeżymi rybami, tradycyjnymi kaszami czy leśnymi grzybami stanowiły przestrzeń prawdziwej celebracji. Dopełnieniem królewskiej uczty mogą być szlachetne alkohole oraz luksusowe praliny i trufle przygotowywane ręcznie przez Mistrza Czekolady. Suto zastawionym stołom towarzyszy możliwość zachwytu bogactwem wnętrz. Każda z sal restauracyjnych reprezentuje bowiem unikalny klimat, niebagatelnie pielęgnujący dziedzictwo przeszłości.

Ponad sześć wieków temu, ucztę wyprawioną przez Mikołaja Wierzynka uświetnili możni władcy średniowiecznej Europy. Tradycję goszczenie znamienitych osobistości, restauracja kultywuje do dzisiaj, czego dowodem i dobitnym certyfikatem jakości jest pamiątkowa księga gości, w której odnajdziemy nazwiska wielkich świata kultury i polityki.

Legenda Wierzynka, zachowana w klimacie sal, tradycyjnych recepturach i szacunku dla gości, trwa do dzisiaj – a poprzez wizytę w restauracji i wspólne ucztowanie, każdy może stać się jej częścią!

Wierzynek Royal Chocolate Workshop to marka stworzona z pragnienia, by nasi klienci mogli we własnym domu delektować się smakiem słodkich dzieł sztuki, tworzonych przez mistrzów sztuki cukierniczej Restauracji Wierzynek. Niezwykłe połączenie 650-letniej tradycji, wyrafinowanego kunsztu, wyselekcjonowanych naturalnych składników i nieograniczonej cukierniczej wyobraźni – to nasza receptura na iście królewską ucztę dla podniebienia.

Z dumą prezentujemy kolekcje ekskluzywnych bombonierek, zdobionych autorskimi lub personalizowanymi grafikami, wypełnionych luksusowymi pralinami i truflami. Możecie Państwo również zatopić się w rozkosznym smaku naszych tabliczek czekolady, batonów, deserów czy czekoladowych figurek. Nasz słodki sen już się spełnił. Dziś tworzymy, by spełniać Państwa słodkie marzenia!

Restaurację Wierzynek odwiedzimy w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Małopolsce

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
 • Miasto
 • Kategoria
 • Adres
  Rynek Główny 16, Kraków
 • Telefon
  +48 12 424 96 00
 • Email
  rezerwacja@wierzynek.com.pl
Instagram