(14.06 – 31.08.2019) Wystawa – „Kto Ty Jesteś?” w Muzeum Pana Tadeusza

Gdzie: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu
Kamienica Pod Złotym Słońcem, Rynek 6 ul. Rynek 6
Kiedy: 14.06 – 31.08.2019

Wernisaż wystawy: 14.06.2019, godz. 18:00-20:00
Podczas wernisażu zapraszamy na Męskie Czytanie, którego gościem będzie dyrektor Muzeum Pana Tadeusza – Marcin Hamkało.
Po zwiedzaniu wystawy i Męskim Czytaniu zapraszamy na warsztaty plastyczne!

fot. Adriana Myśliwiec

Wśród ciekawych wydarzeń jakie będą miały miejsce podczas Międzypokoleniowego Festiwali Literatury Dziecięcej, zarezerwujcie czas, aby nie przegapić wartościowej wystawy: „Kto Ty jesteś. Polak mały”.

W nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania niepodległości powstała wystawa, która porusza takie tematy jak: ojczyzna, patriotyzm, wolność, tożsamość, tradycje rodzinne i dziedzictwo narodowe oraz dotyka trudne problemy takie jak wojna.

Organizatorem wystawy jest Fundacja CzasDzieci. Ukazane są tu prace znanych polskich artystów, grafików, którzy tworzą dla dzieci: Joanny Rusinek, Agaty Dudek, Marianny Oklejak, Iwony Chmielewskiej, Marcina Bruchnalskiego, Piotra Fąfrowicza, Marianny Sztyma, Tomasza Samojlika, Joanny Concejo, Joanny Gębal, Piotra Sochy, Piotra Karskiego, Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Nie brakuje tu także prac dzieci, które zostały wyłonione w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Dzięki takiemu połączeniu prac „dwugłos” jest zauważalny i pokazane są dwie perspektywy widziane oczami dorosłych oraz dzieci.

Tą ciekawą wystawę, która skierowana jest do dzieci wieku 7-12 lat oraz ich rodziców i opiekunów, niektórzy mieli już okazję oglądać jesienią w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Kultury. Obecnie możecie ją zobaczyć we wnętrzach Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Wystawa została zorganizowana tak, aby rodzic wraz z dzieckiem wspólnie mógł w niej uczestniczyć. Organizatorzy przygotowali dla nas kartę prac, a w niej propozycję ścieżki zwiedzania wystawy, która pomoże nam zastanowić się co rozumiemy poprzez słowo niepodległość, a także znajdziemy odpowiedzi na inne pytania. Proponowana ścieżka jest oczywiście jedynie przykładową, a ten kto woli chodzić swoimi drogami może zwiedzić wystawę po swojemu.

Wystawa jest bardzo ciekawa. Bogata w ilustracje zaczerpnięte z wielu wartościowych książek. Część z nich znamy, część będziemy mieli okazję oglądnąć pierwszy raz i być może zachęci nas to do ich przeczytania.

Pracom na wystawie towarzyszą pytania, na które warto odpowiedzieć samemu sobie i przedyskutować punkt widzenia z dzieckiem. Jest to doskonała okazja na wspólną pracę i spędzenie czasu co pogłębi nasze relacje z dzieckiem.

Oprócz wspaniałych ilustracji na wystawie czeka kilka niespodzianek: zadań do wykonania – coś można narysować, coś napisać i przykleić na tablicy, dzięki czemu nasz wkład także zostanie zauważony. Na dzieci czekają także rekwizyty, które można oglądać, przymierzać i wypróbowywać.

Instagram